Jäsenkysely liiton jäsenyhdistyksille 15.9.-15.10.

Jäsenkysely liiton jäsenyhdistyksille 15.9.-15.10.

Hyvä jäsenyhdistyksen edustaja (puheenjohtaja tai hallitusjäsen),

SSYL kerää syksyn aikana jäsenyhdistyksiltä palautetta liiton toiminnasta. Kysely koskee liiton tarjoamaa kulttuuritarjontaa, hallinnollisia palveluja ja muuta yhteistyötä yhdistysten kanssa. Samalla pyrimme kartoittamaan yhdistysten omaa toimintaa ja mahdollisia yhteistyömahdollisuuksia ja toiveita tulevalle.

Kysely on suunnattu yhdistysten puheenjohtajille, sihteereille ja hallitusjäsenille. Voitte joko palauttaa yhdet yhteiset vastaukset koko yhdistyksen nimissä tai useamman palautteen yhdistyksen hallitusvastuussa olevilta.

Kyselyyn voi vastata liiton verkkosivuilla 15.9.-15.10.2020 välillä.

Palaute on meille tärkeä, ja pääsemme sen avulla kehittämään liiton toimintaa entistä enemmän yhdistysten tarpeiden mukaiseksi!

 

Yhteistyökumppanit-FI

Yhteistyökumppanit

Opetus- ja kulttuuriministeriö, Opetushallitus ja Aue-säätiö tukevat toimintaamme. Oppilasvaihto toteutetaan yhteistyössä saksalaisen kumppanijärjestömme DFG:n kanssa.

OKM
OPH
DFG
AUE-STIFTUNG