Hallitus

Hallitus

SSYL:n toimintaa valvoo hallitus.

Vuonna 2019 hallituksen kokoonpano on

Luise Liefländer-Leskinen, puheenjohtaja (Savonlinna)
lieflanderleskinen@gmail.com

Marja-Liisa Hentilä, varapuheenjohtaja (Helsinki)
marjaliisa.hentila@tyark.fi

Gottfried Effe, varapuheenjohtaja (Oulu)
gottfried.effe@gmail.com

Kirsi Aaltonen-Kiianmies, hallituksen jäsen (Tampere)
kirsi.aaltonen-kiianmies@uta.fi

Maiju Boenisch, hallituksen jäsen (Loimaa)
mama-boe@hotmail.com

Erkki Immonen, hallituksen jäsen (Kouvola)
erkki.immonen@kouvola.fi

Eero Pajula, hallituksen jäsen (Rovaniemi)
epajula@nettilinja.fi

Kirsi Peränen, hallituksen jäsen (Jyväskylä)
kirsi.peranen@gmail.com

Tuija Särkkä-Wirth, hallituksen jäsen (Mikkeli)
tuija.sarkka-wirth@elisanet.fi

Anne Vanhala, hallituksen jäsen (Lahti)
avanhala3@gmail.com

Alexandra Dziwis, hallituksen varajäsen (Turku)

Rainer Lahmann, hallituksen varajäsen (Helsinki)

Paula Suoja, hallituksen varajäsen (Riihimäki)

Katso SSYL:n jäsenyhdistysten yhteystiedot kohdasta Jäsentoiminta

Yhteistyökumppanit-FI

Yhteistyökumppanit

Opetus- ja kulttuuriministeriö, Opetushallitus ja Aue-säätiö tukevat toimintaamme. Oppilasvaihto toteutetaan yhteistyössä saksalaisen kumppanijärjestömme DFG:n kanssa.

OKM
OPH
DFG
AUE-STIFTUNG