(FI) Onnea Tuusulanjärven Suomi-Saksa yhdistykselle!

(FI) Onnea Tuusulanjärven Suomi-Saksa yhdistykselle!

Onnea 20-vuotiaalle Tuusulanjärven Suomi-Saksa yhdistykselle!

Tuusulanjärven Suomi-Saksa yhdistys juhli lauantaina 28. lokakuuta 20-vuotista yhdistystoiminaansa. Merkkipäivän vietto aloitettiin Helsingin Kaupunginteatterissa Juha Vakkurin Mannerheim ja saksalainen suudelma -näytelmällä. Ennen näytöstä näytelmän käsikirjoittaja Juha Vakkuri kertoi näytelmän synnystä ja omasta käsikirjoitustyöstään. Vaikuttavan teatterielämyksen jälkeen juhlaväki jatkoi illanviettoa läheisessä Graniittilinnassa. Kuvassa SSYL:n vs. toiminnanjohtaja Paula Schuth onnittelee Tuusulanjärven yhdistyksen puheenjohtaja Sakari Heikkilää sveitsiläisen suklaan voimin.

SSYL onnitttelee Tuusulanjärven yhdistystä ja kiittää hyvästä yhteistyöstä!

Tuusulanjärven Suomi-Saksa yhdistyksen verkkosivu

Mannerheim ja saksalainen suudelma -näytelmä Helsingin Kaupunginteatterin verkkosivulla

Yhteistyökumppanit-FI

Yhteistyökumppanit

Opetus- ja kulttuuriministeriö, Opetushallitus ja Aue-säätiö tukevat toimintaamme. Oppilasvaihto toteutetaan yhteistyössä saksalaisen kumppanijärjestömme DFG:n kanssa.

OKM
OPH
DFG
AUE-STIFTUNG